North.pl

North.pl to jeden z popularnych sklepów internetowych, które działają w branży AGD. Jego specjalnością jest sprzedaż szerokiej gamy części zamiennych – służących zarówno do wykonywania samodzielnych napraw popularnych urządzeń, jak również tych realizowanych przez specjalistów. Zobacz, jak przedstawiają się wyniki audytu przeprowadzonego dla tej strony.

North.pl – najważniejsze informacje o sklepie

Sklep North.pl funkcjonuje w branży e-commerce od ponad dziesięciu lat i przez ten okres dynamicznie się rozwinął – zarówno pod względem zakresu oferty czy standardu usługi, jak i jakości samego e-serwisu. Dziś w jego ofercie znajduje się ponad 12 milionów części zamiennych do urządzeń z branży AGD oraz RTV produkowanych przez najpopularniejsze marki polskie oraz światowe.

Bogaty asortyment jest tylko jednym z powodów, dla których serwis zyskał tak dużą, niesłabnącą popularność – zarówno wśród profesjonalistów wykonujących prace naprawcze, jak i samych właścicieli sprzętu, którzy chcą dokonywać napraw. Warto również zwrócić uwagę na to, jak został zaprojektowany sam serwis. Audyt SEO przeprowadzony przez Verseo pokazuje, że pod względem optymalizacji, a zatem dostosowania serwisu do wymagań Google oraz użytkowników, sklep spisuje się całkiem dobrze. To również dzięki temu może osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania – również tych organicznych.

Co oferuje North.pl?

Oferta sklepu internetowego North.pl jest wyjątkowo rozległa. Jak już wspomniano, to aż 12 milionów (!) części zamiennych. Na szczęście sklep wprowadził przejrzyste menu oraz wyszukiwarkę, dzięki którym użytkownik może szybko odnaleźć interesujące go produkty. Jest ono również przyjazne SEO – im bardziej uporządkowany podział na kategorie, tym lepsza ich widoczność dla Google.

Te podstawowe to:

  • części AGD,
  • części RTV,
  • kable,
  • narzędzia,
  • piloty,
  • akcesoria przydatne w domu.

Warto jednak zauważyć, że niezbędne akcesoria można też wyszukać m.in. po rodzaju urządzenia, producencie, a nawet konkretnym modelu sprzętu. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie, co przekłada się na pozytywne „User Experience”.

Sporo jest czynników, które wpływają na popularność serwisu North.pl oraz to, że jest on tak chętnie wybierany przez użytkowników. Czy to oznacza, że nic w kontekście SEO i SEM nie wymaga poprawy? Zawsze można wdrożyć dodatkowe strategie i przeprowadzić modyfikacje w kluczowych obszarach – tak, aby liczba użytkowników sklepu, a co za tym idzie – klientów – wzrosła jeszcze bardziej.