Apteka-melissa.pl

Choć prowadzenie sprzedaży w branży medycznej jest w Polsce obwarowane szczególnie restrykcyjnymi przepisami prawa, działalność aptek internetowych cieszy się ogromnym powodzeniem. Wszystko m.in. dlatego, że główny nacisk sprzedażowy jest położony na produkty dostępne bez recepty, które można wygodnie zamówić on-line. Branża jest więc niezwykle konkurencyjna. Jednym ze sklepów, który stale trafia na szczyty rankingów jest Apteka-melissa.pl. Warto przyjrzeć się bliżej temu, co przemawia za sukcesem tej e-apteki.

Apteka-melissa.pl – najważniejsze informacje

Sama apteka „Melissa” działa od ponad 27 lat w trybie stacjonarnym, a jej siedziba mieści się w Łodzi. Działalność on-line, w formie apteki internetowej jest przez firmę prowadzona krócej, jednak z uwagi na dynamiczny rozwój i przemyślaną strategię promocji oraz obsługi klienta serwis cieszy się dużym zaufaniem, a co za tym idzie – zainteresowaniem.

Jak informuje sama firma, serwis apteka-melissa.pl zrealizował już ponad 2 miliony zamówień drogą wysyłkową, co, trzeba przyznać, jest wynikiem godnym pochwały.

Warto podkreślić, że apteka-melissa.pl:

  • kładzie duży nacisk na sprawną realizację zamówień – najczęściej jest to 24-48 h od dokonania zakupu, co w szczególności w branży medycznej jest istotne dla klientów (potrzebują oni zamówionych środków zazwyczaj w krótkim czasie),
  • realizuje wysyłkę nie tylko na terenie kraju, ale również za granicę, co sprawia, że zamówienia do niej spływają również z UE, jak również zza wschodniej granicy Polski,
  • oferuje możliwość odbioru osobistego (kluczową zwłaszcza przy zakupie leków na receptę), ale także szybkie przesyłki kurierskie.

Stąd też jest to dziś jeden z najważniejszych graczy w świecie e-aptek w Polsce. Warto też wspomnieć o „siostrzanym” serwisie e-melissa.pl, który jest e-drogerią.

Apteka-melissa.pl – leki bez recepty, dermokosmetyki i więcej

Oferta tej e-apteki jest bardzo szeroka i przedstawiona przejrzyście, co sprzyja zarówno widoczności produktów dla klienta, jak i dla algorytmów Google. Główne kategorie widoczne na górnej belce to:

  • leki bez recepty,
  • dermokosmetyki,
  • produkty dla dzieci i niemowląt,
  • produkty dla mam i kobiet w ciąży,
  • sex i zdrowie intymne,
  • sprzęt medyczny,
  • leki na receptę.

Serwis jest dobrze dostosowany do przeglądania przy pomocy urządzeń mobilnych, a także zoptymalizowany pod wieloma względami pod kątem SEO. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj do naszego szczegółowego raportu. Pamiętaj, że możesz go również wykonać dla swojej strony internetowej zupełnie za darmo!