Bonito.pl

Papierowe książki powoli tracą na atrakcyjności i są zastępowane przez ich wersje elektroniczne. Nie oznacza to jednak, że giną też pasja czytania czy zapotrzebowanie na poradniki i inne pomocne publikacje. Zarówno jednych jak i drugich dostarcza księgarnia internetowa bonito.pl. Eksperci z Verseo podczas przeprowadzonego audytu zbadali popularność tego sklepu oraz poznali opinie klientów na temat standardów jego obsługi.

Podstawowe informacje o księgarni bonito.pl

Bonito.pl to nie tylko księgarnia internetowa, która oferuje klientom tanie książki z różnych kategorii. To również przedsiębiorstwo, które prowadzi działalność od 2006 roku, zajmując się dystrybucją asortymentu księgarskiego, ale również zabawek, artykułów szkolnych i papierniczych oraz płyt. Wysyłki zamawianych produktów są realizowane z ogromnego magazynu o powierzchni 4100 m² ulokowanego w Goodman Kraków Airport Logistics Centre – jednym z największych parków logistycznych w Europie.

O powadze podchodzenia firmy do biznesu może świadczyć fakt, że miesięcznie realizuje ona ponad 200 tysięcy zamówień, które ręcznie przygotowuje do wysyłki aż 300 pracowników. Bonito.pl zapewnia wysyłki towarów nawet w 15 minut od złożenia zamówienia. Jak pokazał audyt WWW tysiące takich wysyłek są realizowane sprawnie i terminowo. Potwierdzeniem jest 74 125 pozytywnych opinii klientów oraz 99% poleceń zamieszczonych na opineo.pl. Obecnie firma może się pochwalić liczbą 10 milionów zrealizowanych zamówień. Klientom gwarantuje atrakcyjne ceny produktów, po kilka opcji wysyłki i płatności, w tym również przesyłki za granicę, a także atrakcyjne rabaty i zapowiedzi nowości.

Asortyment księgarni bonito.pl

Sklep jest klasyczną księgarnią internetową, w której sprzedaje się tradycyjne papierowe książki – zarówno beletrystyczne, jak i naukowe, poradniki czy szkolne. Nie brakuje też publikacji w nowej, elektronicznej wersji. Można tu znaleźć bogatą kolekcję audiobooków dla dzieci i dorosłych. Oddzielne kategorie produktów stanowią filmy, muzyka, gry planszowe, puzzle, zabawki dla dzieci, artykuły papiernicze i biurowe oraz gry i programy komputerowe.

Sukces sprzedażowy bonito.pl niewątpliwie wynika z bogatego asortymentu i doskonałej organizacji logistycznej procesu wysyłek. Warto jednak pamiętać, że oceniona podczas audytu SEO strona wykazuje różne niedociągnięcia. W raporcie Verseo bardzo nisko oceniono bezpieczeństwo i marketing. Witryna nie jest też przygotowana do korzystania z niej na urządzeniach mobilnych. Poprawy wymagają m.in. czytelność czcionki i wielkość elementów dotykowych.

Dane
Pierwsze wyrenderowanie treści
1,3 s
Pierwsze wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania pierwszego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Indeks szybkości
3,5 s
Indeks szybkości wskazuje, jak szybko strona zapełnia się widocznymi treściami. Więcej informacji
Największe wyrenderowanie treści
2,5 s
Największe wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania największego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Czas do pełnej interaktywności
7,4 s
Czas do pełnej interaktywności to czas, po którym strona staje się w pełni interaktywna. Więcej informacji
Łączny czas zablokowania
200 ms
Wyrażona w milisekundach suma wszystkich okresów między pierwszym wyrenderowaniem treści a czasem do pełnej interaktywności, gdy długość zadania przekroczyła 50 ms. Więcej informacji
Zbiorcze przesunięcie układu
0
Zbiorcze przesunięcie układu to miara ruchu elementów w widocznym obszarze. Więcej informacji