Yessport.pl

Yessport.pl to jeden z popularniejszych sklepów internetowych w kategorii sport. Obecny na rynku od kilkunastu lat, konsekwentnie buduje swój wizerunek, rozszerzając asortyment i zdobywając nowych klientów. Na dość konkurencyjnym rynku udaje mu się zachować stabilną pozycję. Czym jest to spowodowane? Analizujemy działania sklepu w Sieci w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomaga nam w tym audyt SEO/SEM przygotowany przez Verseo.

Yessport.pl – podstawowe informacje

Sklep Yessport.pl obecny jest w przestrzeni internetowej od 2007 roku. Jego specjalnością jest obuwie sportowe, a w ofercie znajdują się modele wszystkich renomowanych marek. Od samego początku witryna dąży do tego, by oferować najlepsze produkty i zapewniać swoim klientom doskonałe doświadczenie zakupowe. Dlatego oferuje m.in. liczne promocje i wyprzedaże oraz szybką dostawę. Klienci marki lubujący się w tradycyjnych zakupach mogą też odwiedzić jej salon stacjonarny w Krakowie.

Firma Yessport.pl aktywnie promuje się w Sieci, a ponadto pracuje na swoją renomę stałym ulepszaniem mechanizmów działania sklepu i jego oferty. Nic więc dziwnego, że może się pochwalić dobrymi wynikami sprzedażowymi. Sprawdźmy również, jak kreuje się widoczność witryny w Internecie, zaczynając od analizy jej statystyk.

Yessport.pl – ogromny wybór obuwia sportowego

Ofertę sklepu w zasadzie można zamknąć w jednej kategorii: obuwie. Jego wybór na platformie jest jednak bardzo szeroki. Dla łatwiejszego wyszukiwania asortyment podzielony jest na działy (damski, męski i dziecięcy) oraz kategorie. Oprócz wielu rodzajów butów sportowych znajdziemy tu również odzież oraz akcesoria przydatne przy uprawianiu sportu. Ponadto dostępne jest wyszukiwanie po markach. Dodatkowe działy wyróżnione na górnej belce na stronie głównej to:

  • piłka nożna (buty, odzież, sprzęt, akcesoria kibica),
  • zima (buty, odzież, akcesoria),
  • Euro 2020 (oficjalne gadżety turnieju).

Ponadto z tej pozycji mamy łatwy dostęp do działu z nowościami i produktami objętymi wyprzedażą. Dzięki temu nawigacja po serwisie jest łatwa i przyjemna.

Audyt SEO dla tej witryny wykazuje stosowanie wielu dobrych praktyk, ale również sporo niedociągnięć, które mogą mieć wpływ na jej widoczność na tle konkurencji. Na plus należy jednak na pewno zaliczyć całkowitą responsywność witryny, która obecnie jest bardzo pożądaną cechą. Ze szczegółowym raportem możesz się zapoznać na stronie Verseo, gdzie przygotujesz również podobne zestawienie dla swojej strony!

Dane
Pierwsze wyrenderowanie treści
2,0 s
Pierwsze wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania pierwszego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Indeks szybkości
5,6 s
Indeks szybkości wskazuje, jak szybko strona zapełnia się widocznymi treściami. Więcej informacji
Największe wyrenderowanie treści
9,9 s
Największe wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania największego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Czas do pełnej interaktywności
9,3 s
Czas do pełnej interaktywności to czas, po którym strona staje się w pełni interaktywna. Więcej informacji
Łączny czas zablokowania
470 ms
Wyrażona w milisekundach suma wszystkich okresów między pierwszym wyrenderowaniem treści a czasem do pełnej interaktywności, gdy długość zadania przekroczyła 50 ms. Więcej informacji
Zbiorcze przesunięcie układu
0.025
Zbiorcze przesunięcie układu to miara ruchu elementów w widocznym obszarze. Więcej informacji