Sklep.sfd.pl

Moda na bycie fit sprawia, że coraz więcej osób korzysta z oferty siłowni, realizując programy modelowania sylwetki czy budowania idealnej rzeźby. W kształtowaniu ciała pomagają rozmaite preparaty, które zawierają potrzebne składniki odżywcze, takie jak białko czy witaminy. Sklep.sfd.pl specjalizuje się w sprzedaży suplementów i odżywek dla osób aktywnych fizycznie. Jakie są jego mocne i słabe strony? Odpowiedzi na te pytania udzielił nasz audyt SEO.

Sklep.sfd.pl – co trzeba o nim wiedzieć?

Jak w większości przypadków sklepów, które oferują wyspecjalizowany asortyment dla konkretnej grupy odbiorców, tak i sklep.sfd.pl narodził się z pasji do ukierunkowanego sportu i aktywności fizycznej. Sprzedaż suplementów i odżywek wymagała nie tylko dostępu do producentów i dystrybutorów, ale też dobrej znajomości branży. Powszechnie wiadomo, że skuteczność ich działania jest odgrodzona cienką linią od szkód, jakie może wyrządzić niewłaściwe dawkowanie. Dlatego zarówno właściciele, jak i obsługa mają bogatą wiedzę z tej dziedziny i mogą profesjonalnie doradzić w wyborze.

Sklep.sfd.pl jest własnością firmy SFD Spółka Akcyjna z siedzibą w Opolu, która rozpoczęła działalność w listopadzie 2010 roku. Jej przedmiotem jest między innymi  handel hurtowy i detaliczny odżywkami, suplementami diety oraz akcesoriami sportowymi. Stosunkowo krótki czas działania firmy i jej sklepu nie oznacza jednak braku doświadczenia w tej dziedzinie. SFD kontynuuje pracę wcześniejszej strony kulturystyka.pl prowadzonej od 2000 roku przez prawdziwego pasjonata, Mateusza Pazdana.

Utworzony w tym samym czasie serwis www.sfd.pl szybko stał się największym forum kulturystycznym w Polsce. Obecny sklep.sfd.pl stanowi przedłużenie tej działalności, oferując nie tylko produkty, ale też wiedzę w formie artykułów na blogu. Jak wypadł on podczas audytu SEO, który przeprowadzili nasi eksperci?

Oferta przygotowana przez sklep.sfd.pl

Sklep.sfd.pl jest witryną sprzedażową dystrybutora odżywek i suplementów diety dla sportowców oraz osób aktywnych. Dlatego właśnie takie produkty stanowią podstawę jego asortymentu. Obok preparatów takich jak odżywki białkowe, na masę, kreatyna, aminokwasy, boostery testosteronu, czy preparaty do stosowania przed i po treningu, w ofercie znalazły się też żywność dietetyczna, preparaty wspomagające odchudzanie i spalanie tłuszczu, a także odzież dla kobiet i mężczyzn oraz akcesoria sportowe.

Pomimo, że sklep ma wielu zwolenników i cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, wiele do życzenia pozostawia jego strona informatyczna. Raport Verseo wykazał poważne braki z zabezpieczeniach, w tym brak szyfrowania protokołem HTTPS. Wydajność sklepu została oceniona zaledwie na 19/100 pkt, a bezpieczeństwo na 37/100 pkt. Strona osiąga pełną interaktywność dopiero po 34.7 sek. Warto też popracować nad dostępnością strony zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Nieprawidłowości stwierdzono również w tagach na stronie.

Dane
Pierwsze wyrenderowanie treści
3,6 s
Pierwsze wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania pierwszego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Indeks szybkości
9,2 s
Indeks szybkości wskazuje, jak szybko strona zapełnia się widocznymi treściami. Więcej informacji
Największe wyrenderowanie treści
21,5 s
Największe wyrenderowanie treści oznacza czas wyrenderowania największego tekstu lub obrazu. Więcej informacji
Czas do pełnej interaktywności
23,3 s
Czas do pełnej interaktywności to czas, po którym strona staje się w pełni interaktywna. Więcej informacji
Łączny czas zablokowania
1 710 ms
Wyrażona w milisekundach suma wszystkich okresów między pierwszym wyrenderowaniem treści a czasem do pełnej interaktywności, gdy długość zadania przekroczyła 50 ms. Więcej informacji
Zbiorcze przesunięcie układu
0.348
Zbiorcze przesunięcie układu to miara ruchu elementów w widocznym obszarze. Więcej informacji